Aracınızın DPF’si tıkandı mı? Performans düşüklüğü, yüksek yakıt tüketimi ve arıza lambasının yanması gibi problemler yaşıyorsanız, bizimle iletişime geçin. Uzman ekibimiz, aracınızdaki DPF’yi özel makine ve ilaçlarla temizleyerek, aracınızın performansını artırır ve emisyon ölçümlerinin standart seviyelere ulaşmasını sağlar. Ayrıca, aracınızın gösterge panelindeki arıza lambası söner. DPF temizleme hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi almak için 0532 459 51 90 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

DPF (Partikül Filtresi) aracınızdaki zararlı gazları temizleyerek çevreyi korur. Zamanla tıkanan DPF, motor performansını düşürür ve çevreye zararlı emisyonlar yaymaya başlar. Tıkanmış DPF’nin belirtileri, gösterge panelindeki uyarı mesajı ile fark edilebilir. Regenerasyon işlemi ile DPF kendini temizlemeye çalışır ancak tamamen tıkanmış DPF, temizlenmelidir.
DPF’nin tıkanmasına neden olan sebepler arasında motor yağından kaynaklanan kül ve kurum, motordan gelen kirli parçalar ve kalitesiz yakıt tüketimi yer almaktadır. Bu sebeplerin yanı sıra, aracınızın kullanım şekli de DPF’nin tıkanmasında etkili olabilir. Örneğin, sık sık kısa mesafelerde kullanmak, DPF’nin tıkanmasına neden olabilir.
DPF temizliği için 3 farklı yöntem mevcuttur: yüksek ısı ile kendini temizleme, rejenasyon yaparak temizleme ve makine ve ilaç ile temizleme. Yüksek ısı ile kendini temizleme işlemi, araç kullanıcıları tarafından kolaylıkla yapılabilir. Regenerasyon işlemi, araçtaki DPF’nin belirli bir sıcaklıkta yanmasını sağlar ve böylece DPF’deki partiküller yanarak temizlenir. Ancak, regenerasyon işlemi her zaman tam olarak gerçekleşmeyebilir ve tamamen tıkanmış DPF’ler için yeterli olmayabilir.
Makine ile DPF temizleme işlemi, aşırı derecede tıkanmış DPF’ler için tercih edilir. Bu yöntemde, DPF önce araçtan sökülür ve daha sonra özel bir makine yardımıyla temizlenir. Temizlik işlemi sonrasında, aracınız orijinal DPF ile kullanılmaya devam edebilir, emisyon ölçümleri standart seviyelere ulaşır, aracınızın performansı artar, çekiş gücü kazanır ve yakıt tasarrufu sağlanır. Ayrıca, aracınızın gösterge panelindeki arıza lambası söner.
DPF temizliği, aracınızın bakımının önemli bir parçasıdır ve tıkanmış DPF’nin aracınıza zarar vermesini önler. DPF temizliği hizmeti, alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. DPF temizleme hizmeti için 0532 459 51 90 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
Hemen Arayın